W jaki sposób sprawdzić swoją historię kredytową w BIK?

Jednym ze sposobów na sprawdzenie swojej historii kredytowej w BIK jest bezpośrednie zwrócenie się do Biura z prośbą o wygenerowanie raportu. Najłatwiej jest to zrobić przez stronę internetową instytucji. Usługę sprawdzenia naszej oceny w BIK można także zlecić w oddziałach wybranych banków na przykład w Banku Millenium i PKO BP.kredyty w banku

BIK generuje trzy rodzaje raportów. Najczęściej klienci zwracają się z prośbą o Informacje Ustawową, gdyż jest ona bezpłatna (przysługuje każdemu raz na 6 miesięcy). Są jeszcze dwie wersje poszerzające raport podstawowy o dodatkowe dane: Raport Plus oraz raport zwierający ocenę punktową. W ramach oceny punktowej kredytobiorcy przydziale są punkty z zakresu od 192 do 631. Im więcej otrzymamy punktów tym jesteśmy bardziej wiarygodnym kredytobiorcą.

Jeśli w najbliższym czasie zamierzamy ubiegać się o kredyt z pewnością zanim udamy się do banku z wnioskiem kredytowym, warto jest sprawdzić naszą historię w BIK. Dzięki temu będziemy mieli świadomość czego możemy się spodziewać i w razie potrzeby będziemy mieć szansę na podreperowanie naszej opinii w Biurze.

Powiązana tematyka