Odchudzanie – czy to dobry pomysł na postanowienie noworoczne?

Zbliża się koniec roku i początek nowego. W życiu wielu osób jest to moment, kiedy podejmują różne postanowienia, obiecują sobie rozmaite rzeczy. Często dotyczy to dbania o siebie, o swój wygląd, figurę, zdrowie, a w tym także aktywności fizycznej. odchudzanie

Zawsze w styczniu najwięcej chyba osób przechodzi na rozmaite diety. Wśród nich popularne są takie, które obiecują błyskawiczne efekty, utratę zbędnych kilogramów w naprawdę niedługim czasie. To z pewnością jest kuszące. Jednak czy na pewno wiarygodne? Czy dieta trzynastodniowa może być jednocześnie skuteczna i bezpieczna? Czy fizycznie możliwe jest osiągnięcie idealnej figury w tak krótkim czasie?

Nie ma w każdym razie wątpliwości, że twory takie jak dieta kopenhaska nie są niestety dla każdego. Żeby móc je zastosować, wytrwać w nich i osiągnąć efekty, potrzeba naprawdę mnóstwo dyscypliny wewnętrznej. Trzeba być bardzo zdeterminowanym i przekonanym co do tego, co chcemy osiągnąć. Inaczej nie mamy najmniejszych nawet szans. Dieta trzynastodniowa i dieta 1000 kalorii będą od Ciebie wymagały, żebyś miał się na baczności właściwie przez cały czas. Nie możesz sobie pozwolić nawet na chwilę słabości. Każde odstępstwo od normy będzie przecież tu miało swoje konsekwencje. Najlepiej jeśli to możliwe na czas diety unikaj w ogóle przyjęć, wyjść towarzyskich powiązanych z jedzeniem i osób spożywających kaloryczne, smaczne potrawy. W ich towarzystwie Twoja dieta kopenhaska na pewno nie będzie łatwa do utrzymania. W końcu nie oszukujmy się – przepisy diety kopenhaskiej nie są zbyt urozmaicone ani atrakcyjne. Ale wszyscy wiemy, że idea tej diety jest przecież zupełnie inna. Chodzi w niej o to, by stracić zbędne kilogramy, a tego nie da się zrobić, zajadając się tortem i chipsami. Na jakiś czas musimy więc z tego typu przysmaków zrezygnować. Aby dieta kopenhaska lub dieta trzynastodniowa była bardziej skuteczna, warto wybrać na nią odpowiedni moment – taki, w którym nie będziemy zbyt zestresowani ani obciążeni psychicznie. Nie warto brać na siebie naraz zbyt wiele.

Powiązana tematyka