Najlepsze lokaty walutowe w euro

Jeżeli posiadasz środki w walutach obcych niż złotówka, warto zastanowić się i porównać dostępne na rynku polskim oferty lokat walutowych. W przypadku lokat w walucie euro często są one wybierane przez osoby, które oszczędzają na wakacje za granicą, bądź które zarabiają w tej walucie i szukają sposobów na ulokowanie swoich oszczędności, oraz tych, którzy posiadają kredyty w tej walucie lub inwestorów. inwestycje finansowe

Do tej grupy zaliczają się także osoby, które szukają możliwości budowania swojego funduszu bezpieczeństwa w opraciu o waluty zagraniczne. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych lokat walutowych w euro dostępnych w miesiącu październiku. Ranking obejmuje lokaty zawierane na okres około trzech miesięcy.

R-lokata na nowe środki w Raiffeisen Polbanku

Zawierana jest na okres 3 miesięcy, a jej oprocentowanie wynosi 0,6%. Możemy na niej ulokować od tysiąca do 50 tysięcy złotych. Aby ją założyć, koniecznie musimy posiadać rachunek walutowy w tym banku. Z oferty skorzystać możemy tylko w oddziale banku. Środki, jakie chcemy na niej ulokować, muszą być nowymi środkami, stanowiącymi nadwyżkę nad saldem depozytów klienta w walucie obcej.

Lokata Millenet w Banku Millenium

Jej oprocentowanie również wynosi 0,6%, a założyć możemy ją na okres 155 dni. Dostępna jest już od kwoty 200 euro. Warunkiem koniecznym do jej założenia jest posiadanie konta walutowego w tym banku. Możemy ją założyć w bardzo prosty sposób, korzystając z systemu internetowego Millenet. Środki, jakie chcemy ulokować na lokacie, są przelewane z konta walutowego, a po jej zakończeniu wracają na ten sam rachunek. Tę ofertę można znaleźć m.in. w Internecie.

Lokata Walutowa w Getin Banku

To bardzo przystępna lokata zakładając, że możemy ją otworzyć, dysponując już tylko kwotą 100 euro. Jej oprocentowanie jest nieco niższe niż w przypadku dwóch powyżej opisanych lokat i wynosi 0,55%. Zakładamy ją na okres 3 miesięcy w oddziale banku. Zaletą jest to, że nie musimy posiadać w tym banku żadnego rachunku osobistego – po zakończeniu lokaty środki wracają bezpłatnie na wskazany rachunek bądź możemy je wypłacić gotówką. Jeżeli zerwiemy ją przed upływem 1 miesiąca, utracimy wypracowane odsetki, przy jej likwidacji w terminie późniejszym możemy liczyć na oprocentowanie 0,05%. Istnieje również możliwość założenia takiej lokaty na okres jednego miesiąca z oprocentowaniem 0,2%.

Powiązana tematyka