Lokaty bankowe sposobem na inwestowanie

Lokaty bankowe są najprostszym, a zarazem najbardziej popularnym sposobem inwestowania wolnego kapitału, jaki preferują Polacy. Statystycy podają, że a 48% wszystkich inwestycji w naszym kraju to właśnie depozyty oszczędnościowe. Na rynku pojawia się co raz więcej nowych ofert instytucji oferujących lokaty bankowe. Co wpływa na tak wielki sukces tego sposobu oszczędzania pieniędzy? Odpowiedz jest bardzo prosta – bezpieczeństwo i przejrzystość ofert. Inwestowanie w lokaty bankowe jest zdecydowanie najmniej ryzykownym sposobem pomnażania kapitału przez inwestycje. porównanie najlepszych lokat

Otwierając lokatę bankową, jesteśmy zapewnieni, iż nasze pieniądze znajdują się we właściwych rękach. Ponadto, nad całą inwestycją czuwa specjalnie powołany Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który zapewnia nam stu procentową wypłacalność zainwestowanych środków, łącznie z odsetkami, które przyrosłyby wraz z upływającym czasem.

Kolejnym plusem lokat bankowych jest ich niesamowita przejrzystość. Oferty przedstawiane są bez zbędnych informacji i ukrytych haczyków, których tak obawiają się klienci. Lokat bankowa jest bardzo prosta do założenia. Wystarczy ukończyć osiemnasty rok życia oraz posiadać konto bankowe, aby ułatwić transfer między firmą oszczędnościową, a klientem. Na rynku, możemy spotkać bardzo bogatą liczbę ofert lokat bankowych. Aby wybrać tą najlepszą, warto dokładnie przeanalizować ranking lokat publikowany na konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html, w który zawarte jest wiele przydatnych informacji.

Wybierając konkretną ofertę instytucji oszczędnościowej, należy pamiętać iż wysokie oprocentowanie nie zawsze gwarantuje nam duże odsetki. Na wysokość naszych zarobków z lokaty bankowej, wpływają też inne czynniki, takie jak sposób kapitalizacji odsetek czy rodzaj oprocentowania. Lokaty mogą posiadać oprocentowanie stałe lub zmienne. Wybierając między tymi dwoma rodzajami odsetek, warto zwrócić uwagę na wysokość stóp procentowych, gdyż ma ta ogromny wpływ na wysokość odsetek. W przypadku gdy stopy procentowe są na niskim poziomie i powoli wzrastają, warto wybrać oprocentowanie zmienne, natomiast w przypadku wysokich stóp procentowych – oprocentowanie stałe.

Powiązana tematyka