Jak kupić samochód nie mając pieniędzy?

Uzyskanie odpowiednich dochodów każdego miesiąca daje nam szansę na zakupienie wymarzonych rzeczy lub też kredytu, który pozwoli sfinansować zakup. Nawet jeżeli zarabiamy dużo to czasami w życiu kupujemy rzeczy, których koszt jest tak duży, że raczej mało kto z nas dysponuje środkami finansowymi umożliwiającymi pokrycie choćby zakupu samochodu.konta oszczędnościowe

Dzisiaj niestety mało kto kupuje auto za gotówkę (mowa tutaj oczywiście o droższych modelach). Co wiadome, zakup samochodu, który kosztuje 5 czy nawet 15 tysięcy złotych nie jest jakimś specjalnym wydatkiem, którego nie moglibyśmy pokryć płacąc gotówką (o ile tylko w miarę dobrze zarabiamy), jednak jeżeli naszym „łupem” ma paść dwuletnie Audi czy też Mercedes prosto z salonu, to posiadanie takiej gotówki jest już sprawą nieco cięższą. Dlatego też tak popularne są kredyty na samochód, które wcale nie biorą ludzie biedni, a wręcz przeciwnie. To właśnie najdroższe modele aut sprzedają się i są spłacane z tytułu zaciągniętego kredytu samochodowego. Nawet bogaci ludzie nie mają tak dużej gotówki lub nie chcą jej wydawać jednorazowo, woląc ubiegać się o kredyt samochodowy i w ten sposób spłacać swój najnowszy zakup.

Nawet jeżeli dysponujemy kwotą w wysokości np. 80 000 zł, to czasami lepiej będzie wziąć kredyt i w ten sposób finansować zakup, niż wydawać całą gotówkę i pozbawić się tym samym środków na tak zwaną „czarną godzinę”. Sprzedawcy samochodów umożliwiają płacenie dogodnych rat – czasami w tradycyjnej comiesięcznej opłaty, a czasami słyszymy o ratach 4 x 25 % lub 2 x 50 %. Polegają one na odpowiednio płaceniu kosztu samochodu w czterech równych ratach lub dwóch. Dzięki takiemu sposobowi zapłaty za auto możemy spokojnie zapłacić tylko część, tak by od razu nie wydawać znaczącej ilości gotówki jednorazowo.

Oczywiście, aby uzyskać kredyt na samochód trzeba mieć odpowiednio wysokie dochody każdego miesiąca. Najlepiej jeżeli będą one wynikiem wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę, bo wtedy banki przyznają kredyty samochodowe 2015 najchętniej. W przypadku innych umów (na przykład menadżerskiej, o współpracę) trzeba liczyć się z tym, że przychody muszą być wyższe, a także pojawiać się na przestrzeni długiego czasu, tak by bank nie miał wątpliwości, że kredyt samochodowy zostanie spłacony. Nierzadko trzeba będzie uzyskać podpis kilku żyrantów, którzy zdecydują się pomóc nam w uzyskaniu kredyt na zakup nowego samochodu.

Powiązana tematyka