Jak drogie są kredyty hipoteczne?

Kredyty mieszkaniowe i hipoteczne należą chyba do najdroższych na rynku, może poza tymi firmowymi. Oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo najważniejsze jest tutaj to, że zazwyczaj wiążą się one z pobieraniem kilkuset tysięcy złotych na inwestycje, jaką jest zakup mieszkania lub też budowa domu. depozyty terminowe

W takiej sytuacji chyba nikt z nas nie powinien mieć wątpliwości co do tego, że jest to inwestycja, która będzie nas bardzo wiele kosztować. Niemniej jednak nie łatwo jest określić, ile za taki kredyt hipoteczny będziemy musieli ogólnie zapłacić. Na pewno obecnie bardzo pomocy jest wszelki ranking kredytów mieszkaniowych maj 2015, który zazwyczaj wzbogacany jest o kalkulator, który pomaga nam to określić. Dzięki takim aplikacjom przynajmniej przykładów wiemy, ile będziemy musieli oddać odsetek i na jak długi czas taki kredyt zostanie zaciągnięty. Jak w związku z tym przedstawiają się takie liczby?

Odsetki równoznaczne kredytowi

Na pewno pod uwagę należy nawiązać fakt, że taki kredyt hipoteczny zazwyczaj brany jest na kilkadziesiąt lat, co na pewno nie jest tutaj bez znaczenia. W takiej sytuacji okres kredytowania jest więc bardzo długi. W związku z tym spłacana kwota także nie będzie niska. Mówi się, że odsetki z tytułu zaciągniętego kredytu są równe, a nawet większe od pobieranej kwoty. W praktyce oznacza to tylko tyle, że każdy, kto powietrze dwieście lub trzysta tysięcy złotych, to drugie tyle, a nawet i więcej będziecie musieli oddać w postaci odsetek.

Wówczas taki kredyt mieszkaniowy może nas więc kosztować czterysta, a nawet pięćset tysięcy. Na pewno nie widać tego po pojedynczych ratach, ale sumując wszystko, wychodzi nam, że taki kredyt mieszkaniowy jest naprawdę drogi. Mimo wszystko w każdym razie nie mówimy, że jest to inwestycja, która nie jest opłacalna. Na pewno z punktu widzenia finansowego nie jest zbyt rentowna. Niemniej jednak taki kredyt mieszkaniowy jest często jedyną możliwością, aby spełnić własne marzenia w postaci mieszkania lub też domu, który należy do nas.

Powiązana tematyka